VAATAMISED

Sunday, October 12, 2014

Kultuuriminister Urve Tiidus külastas kooli

Teisipäeval, 7.oktoobril esimese tunni ajal käis kultuuriminister Urve Tiidus kohtumas gümnaasiumiõpilastega.
Tundi viisid läbi 11.R klassis käivad Anita Kimber ja Julia Krohn.
Kultuuriminister rääkis avalikust esinemisest, kehakeelest ning iseendast. Jutu algatuseks andis ta hea õpetuse, kuidas käituda, kui on vaja esineda suure rahvamassi ees - esimesed 15 minutit võib lüüa sarmiga, aga pärast peab näitama teadmisi.

Urve Tiiduse koolitee algas Rapla väikeses algkoolis, peale seda Tallinna 21. Koolis ning Ülikoolis käis ta Tartus, kus õppis filoloogiat ning inglise kirjandust.
Urve Tiidus on töötanud pikalt televisioonis, teinud lastesaateid ning tervise edendamise saateid südame tervise kohta. Samuti on ta olnud uudistesaate ankus ning Kuressaare linnapea.
Nüüdseks on Urve Tiidus 10 kuud olnud kultuuriministri ametikohal.
Julial ja Anital olid ette valmistatud ka mõned küsimused ning ka publiku seast hõigati mõni.

Miks lõppes karjäär televisioonis?
  • Kolisin Saaremaale ja töötasin seal ning vahetustega Tallinnas tööl käimine oli väsitav. Teiseks, televisioon on noorte ja auahnete inimeste koht, telekarjäär ei kesta eluaeg.
Millisele inimesele sobib ministriamet?
  • Eeldused: mälu peab olema hea, sest info maht on väga suur. Isikuomadustest tooksin välja selle, et peab olema hea läbirääkimisvõime ja oskus inimestega suhelda.

Urve Tiidus uuris publiku käest, millised on noorte sugted spordi, teatri ja muude kultuurialadega. Selgus, et sporti teevad paljud ja ka teatrit külastab tihedalt suur osa publikust.

Lõpetuseks mainis kultuuriminister, et noored inimesed tuleb varakult teatri juurde suunata.


Fotograaf: JaneK

No comments: