VAATAMISED

Saturday, February 21, 2015

Indrek Tarand: „Meedia tähendab minu jaoks uudiste hankimise viisi”

Fotograaf: HenryR

18. veebruaril külastas meie kooli Indrek Tarand, kes rääkis õpilastele meediast.

Oma loengut alustas ta sellega, et meedia tähendab tema jaoks uudiste hankimise viisi, ning mainis, et tema eelistab paberlehti ning loeb neid siiani, kasutades selleks e-lugejat. Põhjuseks on see, et ajalehe tekst on paremini sõnastatud kui näiteks televisiooni uudised, mis on kiiresti koostatud.

Meediaga suhelda talle meeldib nii ja naa. Poliitikuna on see kohustuslik ning õnneks pole ta pidanud pettuma mõnes Eesti ajakirjanikus. Sellises ametis isikute eraelu tihtipeale segatakse, kuid tema puhul seda eriti ei ole tehtud. Tarandi meelest ongi see hea, sest igaüks ei peagi teadma, kuidas ja mis tal on.

Loengu lõpus esitasid õpilased talle küsimusi. Esimene küsimus oli kohe tema päikeseprillide pideva kandmise kohta ning vastuseks ütles Indrek Tarand, et valged ilmad talle ei meeldi ning prille peas kandes saab neid kohe ja kiiresti ette panna. Oli küsimus ka tema muusikamaitse kohta ning sellele vastuseks tuli, et ta eelistab konservatiivset muusikat, kuid tavaliselt kuulab seda, mida raadiost tuleb. Vabal ajal tegeles ta merematkamisega ning on ka üle Atlandi purjetanud. Mingil perioodil käis ta jahil, kuid praegu ajanappuse pärast pole sellega tegelenud, vaid on suvel oma laste taksojuht.

Tantsud tähtedega” kohta ütles kõneleja, et see oli raske, kuid tore kogemus, sest ta ei osanud tantsida. Saate “Targem kui 5.B” kohta ütles ainult, et on kohtunud nende lastega ka hiljem.

Küsimusele, kas ta peab ennast feministiks, tuli vastuseks kindel „jah!”. Kooseluseadust ta ei poolda ega pole ka vastu. Oma vaateid jagab ta enamasti venna ja isaga ning ajaloo suurkujusid on tal eeskujuks palju, kuid üheks tähtsamaks on tema jaoks Napoleon.

Loengu lõppedes sai ta valju ning kaua kestva aplausi ning väikese kingituse. Hiljem sai temaga teha ka pilti.

No comments: