VAATAMISED

Friday, February 6, 2015

Soome keele päeval ei jätnud slaavi kükid kedagi külmaks

Meie kool tähistas soome keele päeva 5.veebruaril, soome luuletaja J.L Runebergi sünnipäeval.
Ürituse viisid läbi 12.r klassi sümpaatsed ja humoorikad noormehed Marek Siinvert ja Madis Kask. Nad tutvustasid Runebergi elulugu.
Kõigil soome keelt õppivatel gümnaasiumiklassidel oli tore võimalus 4.tunni ajal näidata laval oma tantsu- ja lauluoskusi.

Esimesena astus vapralt lavale 10.r klass lauluga Robin „Boom kah”. Vaatamata võimalikule lavanärvile oli näha, et nad tundsid end laval hästi. Energiline esitus ning võimas ühtekuuluvust väljendav sõiahüüe ei jätnud kedagi saalis külmaks. 
Fotograaf: JaneK
Järgmistena kutsuti lavale parajat elevust tekitavas riietuses – Adidase dressides ning nokamütsides pardipoegi meenutavad särtsakad 10.b klassi noored. Nende etteaste Team Slavos „Slaavinkyykky” oli rütmiliselt kaasahaarav ning suurt aplausi pälviv. 
Fotograaf: JaneK
Tagasihoidlikuna näiv 11.h regilauluga Fröbelin Palikat „Leijonan metsästys” mõjus peale 10. klasse humoorika vahepalana. Selle keskpunktiks sai olema ülemeelikult olev lõvi.
Fotograaf: JaneK
Neljandana saabuvat 11.l klassi looga Tea „Tytöt tykkää” saab tunnustada julguse eest otse laulda. Tähelepanuta ei jäänud ka atleetlikud noormehed, kes kütsid lava üles oma aeroobse kavaga.
Fotograaf: JaneK
Viiendana vallutasid lava 12.hl klass etteastega Stig „Puumaa mä metsästän”, mis oli folkilikult hurmav, romantiline ja armsa tantsukavaga. Hoogne koreograafia pani rahva kaasa elama.
Fotograaf: JaneK
Viimastena oli lavale oodata 12.r noori, kuid neid ei tulnudki. Saalis muutus õhkkond pinevaks ja järsku lasti alla ekraan, kuhu ootamatult ilmus nende esitus. Stig „Roy Orbison”. Videost oli näha, et selle kallal on kõvasti vaeva nähtud ja kõik videos osalenud isikud nautisid filmimisprotsessi täiega.
Fotograaf: JaneK
Nii kaua kui žürii läks otsust tegema, paluti igast klassist üks inimene aula ette. Meeleolukatel ürituse juhtidel oli välja mõeldud viktoriin soome kuulsuste ja populaarsete kohtade peale.
Peale seda oli veel ühine tantsimine „Sutsisatsi” järgi.
Fotograaf: JaneK
Žürii otsus, et 10.b klass on võitja, võeti vastu suure aplausi ja karjumisega. Võitjad ise kommenteerisid, et nende esitus oli paljuski improvisatsioon ning 2 tunni harjutamisega valminud.
Soome keele õpetaja oli kõnevõimetu, oli närveerinud kõikide oma õpilaste pärast ning jäi fantastilise üritusega väga rahule. 
Fotograaf: JaneK
Esitused - https://www.youtube.com/playlist?list=PLIyu37gdimVvuiDuX1AT50yw7r3V7-jRF

No comments: