VAATAMISED

Wednesday, March 4, 2015

5. klassid tutvusid saksa keelega

(MartinK)
Kas teadsid, et Saksamaal on parimaks hindeks 1 ning halvimaks 6, et esimene sõiduauto leiutati 1886. aastal sakslase Karl Benzi poolt või et advendikalender pärineb Saksamaalt?
Seda kõike tutvustati täna 5. klasside õpilastele, kel ootab ees B-võõrkeele valimine. Nimelt tekkis TLG saksa keele õpetajal Kersti Seebal idee kutsuda külla praktikant Tallinna Ülikoolist, et anda nooremale kooliastmele põgus ülevaade saksa keelest ja kultuurist. Üritust aitasid läbi viia 11.h ja 11.r klassi parimad saksa keele kõnelejad.
Sissejuhatav slide
(MartinK)
11.h ja 11.r klassi tublid abilised
(MartinK)Päevakava koosnes neljast punktist: esmalt tutvustati fakte, seejärel õpiti hääldama mõnda eesti keelega sarnast sõna (nt pall - der Ball või tort - der Torte), edasi toimus viktoriin ning lõpetuseks vaadati saksakeelset seriaali "Extr@".
Viktoriin koosnes kokku 10 küsimusest ja eeldas lisaks elementaarsetele teadmistele ka varem esitletud faktide meelde jätmist.
Muuhulgas küsiti lastelt, kust on pärit W. A. Mozart, mida tähendab eesti keeles Guten Tag ning kuhu aasadele viiakse Šveitsis lehmad rohtu sööma.
Lapsed viktoriinile vastamas
(MartinK)
Kõik pildid on saadaval SIIN.

No comments: