VAATAMISED

Tuesday, March 10, 2015

Reegliplakatite koostamise võistluse võitis 7.b klass

Kui leidub veel mõni hing, kes puhtalt kroonilise, vahest koguni katastroofilise unisuse tõttu pole suutnud kooli televiisorile pilku tõsta, siis on neid inimlapsi ilmtingimata valgustada vaja  käesolev nädal on eesti keele nädal. Kõik viis päeva on sisustatud igasuguste tegevustega etteütlustest etenduseni. 

Tänane, 10. märts polnud mingi erand. Viienda tunni ajal toimus aulas plakatite võistlus, millest võttis osa seitse kolmeliikmelist meeskonda. Ülesanne oli iseenesest lihtne – teha plakat, mis hõlbustaks eesti keele reeglite õppimist. Samas pidid õpilased arvestama ka sellega, et isegi taoline, rangelt korrektne teema, vajab loomingulisust.

Ettevõtmist viis läbi õpetaja Heidi Paikre, kes võistluskäiku ning -reegleid selgitas. Iga grupp sai loosiga teema nende klassi õppekavast, mistõttu pidi kõigil ka õpik kaasas olema. Taoline tingimus tekitas õrna paanikat – üks grupp jooksis veel viimasel hetkel raamatu järgi. Õpik käes, võis loosimine alata.

Teemadevalik oli suur ja lai – oli rühm, kes pidi tegema plakati sõnade poolitamisest, teised hoopis tegusõna astmevahelduste liikidest. Ometi olid õpilased rõõmsameelsed ning peale harilike ja värviliste pliiatsite välja otsimist hakkasid kõik usinalt tööle. 

Koolilapsed olid oma tegevusse niivõrd süvenenud, et ei lastud end isegi sellest põrmugi häirida, et keset viimase hetke kiirustatud kirjutamist-joonistamist aulasse kaks gümnaasiumi sügavalt asjaliku olemisega noormeest, kollane mõõdulint näpus, sisse sadas ja püüdlikult toimetama hakkas, öeldes: „Me mõõdame aulat!“
Õpilased tööhoos
(HelerinU)
Reedeks, 13. märtsiks vaadatakse plakatid üle – paar pingelist päeva peab ootama, et tulemused teada saada.

Pildigalerii on SIIN. Mõned näited valminud plakatitest:
(HelerinU)
(HelerinU)
(HelerinU)
(HelerinU)

No comments: