VAATAMISED

Monday, March 30, 2015

Parimad kängurud selguvad aprilli lõpus

Neljapäeval, 26. märtsil toimus meie koolis iga-aastane Känguru võistlus, kuhu oli üle terve Eesti registreerinud ligikaudu 21 600 õpilast 291 koolist. Lilleküla Gümnaasiumist oli registreerinud 98 õpilast ning korraldajateks olid õp Lagle Matto ja õp Jevgenia Meškenaite.
Vanemate vanuseastmete õpilasi oli palju - klass oli puupüsti täis
(JanarE)
Nimi Känguru on küllaltki eksitav, sest bioloogiaga ei ole sellel ettevõtmisel mingisugust seost – tegemist on hoopis maailma populaarseima matemaatikavõistlusega. Võistlusest võtavad õpilased osa kuues vanuserühmas 1.-12. klassini ning see toimub iga aasta märtsis. Esimene ametlik rahvusvaheline võistlus toimus 1995. aastal, kuid Eestis toimus Känguru esimest korda 96. aastal, mis tähendab, et selle aasta võistlus on kahekümnes.

Võistlusel, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu matemaatika populaarsuse tõstmine, on kõikide ülesannete lahendamiseks aega alati täpselt sama palju – 1 tund ja 15 minutit. Kokku tuleb lahendada 30 ülesannet, mis on raskuse järgi kolme rühma jagatud. Igal ülesandel on viis vastusevarianti, millest üks on õige. Õige vastus annab kas 5, 4 või 3 punkti, vale vastus -1 ning vastamata jätmine on võrdne 0 punktiga. Kõik vastuselehed saadetakse Teaduskooli, kus tehakse üleriigiline kokkuvõte, ning tulemused selguvad aprilli lõpus.
Sellised nägid välja tänavuse aasta ülesanded
(JanarE)
Kuid mis oleks võistlus ilma auhindadeta – maikuus saavad parimad diplomi ja logoga meene. Auhindade hulka kuuluvad ka erinevad kooli- ja joonestustarbed ning Student vanuserühma (11.-12. klass) 25 parimat ootab suvel majutus Panga Külalistemajas Saaremaal.

No comments: