VAATAMISED

Friday, March 6, 2015

Abiturendid käisid heade mõtete linnas

Tartu kui heade mõtete linn on rikkaliku ajaloolise pärandi ja kultuuriga modernne linn. Seal asuvad Eesti ainus klassikaline ülikool - Tartu Ülikool ning Eesti vanim tänini tegutsev teater Vanemuine. Kõike seda käisidki uurimas meie kooli abiturendid selle nädala kolmapäeval.

Kolmapäeva hommikul läksid abiturendid Lagle Matto korraldatud õppereisile Tartusse. Kaasas olid ka õpetaja Edward Kess ning õpetaja Sirje Reilson. Päevakavasse kuulus Tartu Ülikooliga tutvumine, linnaekskursioon ning lõpetuseks etendus teatris Vanemuine. Rohkemaks informatsiooniks tegime kahe 12.l klassi õpilasega intervjuu.

Millega Tartu Ülikoolis tutvusite ja mida uut teada saite?
    Joosep: Tutvusime, et kuidas ülikooli sisse astuda, mis erinevad erialad seal on ja palju muud põnevat. Sain teada ka, et mõned lektorid on väga loovad ja oskavad oma aine põnevaks teha.
    Andreas: Midagi uut saime ikka kõik teada. Näiteks mina sain seda, et meie väikses Eestis on juba maailmatasemel tehnoloogia ja just Tartus õpetatakse seda kasutama ja arendama.

Kas tekkis ka tahtmine kandideerida sinna mingile alale?
    Joosep: Mulle isiklikult väga meeldib IT ja sooviksin seda minna õppida. Kuid pole kindel, kas just Tartu Ülikooli.
    Andreas: Tekitas kindlasti huvi selle ülikooli vastu, kuid isiklikult ei näe ma ennast nii suure konkurentsiga ülikoolis õppimas.

Kuidas üldiselt ülikoolist mulje jäi?
    Joosep: Kool nägi välja ajalooline. Oli näha, et see on väga vana ja seal säilitatakse kultuuri. Õpetajad olid rõõmsad ja oli näha, et nad tahavad edasi anda tarkusi ka noortematele põlvedele.
   Andreas: Jah, mulje jäi koolist väga võimas.

Käisite Tartu linnas väiksel ekskursioonil. Mis mulje sellest linnast jäi?
   Joosep: Tartu linn on alati sümpaatse mulje jätnud, Werneri restoran on siiski Tartu põhiatraktsioon minu jaoks. Külastasin seda klassiõega siis, kui teised teatris käisid.
   Andreas: Linn on väga meeldiv. Jätab sellise vaba ja hubase mulje.

Mida käisite vaatamas Vanemuises?
    Andreas: Käisime Vanemuises vaatamas sellist näidendit nagu "Kui tuvid kadusid". Tegemist oli väga tõsise ja karmi teosega, mis rääkis Saksa ja Nõukogude Liidu okupatsioonidest. Ma pole küll ekspert ja ei käi tihti teatris, aga mulle isiklikult meeldis antud näidend.


Kuidas üldiselt päevaga rahule jäite?
    Joosep: Hästi. Meeldis ja igati kasulik üritus.
    Andreas: Päevaga jäin ma väga rahule. Ajakava oli tõhusalt planeeritud.

Tänan abiturente Andreast ja Joosepit küsimustele vastamise eest.

No comments: