VAATAMISED

Sunday, April 19, 2015

Draamateatri etendus "Wabadusrist" täiendab ajalooteadmisi

(Pilt pärit SIIT)
15. aprilli õhtupoolikul seadsid 11. klasside õpilased oma sammud Draamateatrisse. Koos mindi vaatama etendust “Wabadusrist”. Autori Indrek Hargla ja lavastaja Hendrik Toompere Jr. koostööl on sündinud lavateos, mis jutustab Eesti Vabariigi vaikiva ajastu n-ö “poliitilisest tagatoast” ja härrasmeeste klubist Centum.

Etendust vaadates jäi mulje, et peaosatäitjad sobivad oma rollidesse nagu valatult - Konstantin Pätsi mängis Ain Lutsepp, vabadussõdalaste juhti Artur Sirki mängis Tiit Sukk ning Johan Laidoneri rollis oli Ivo Uukkivi.

Lavastusele andsid hoogu juurde mitmed ballistseenid ja videoklipid, mis muutsid vaatamise huvitavamaks ja etenduse mitmekülgsemaks.

Üldiselt jäädi etendusega rahule. Siiski oleks soovituslik “Wabadusristi” vaatama minna inimestel, kes omavad sellest ajastust teadmisi ning on ajaloost ka huvitatud. Muidu võib etendus veidi igavaks ning arusaamatuks jääda.

Teatritükki viidigi vaatama 11. klassid, sest lugu käsitleb aega, mida õpetatakse just nendele klassidele. Kui koolis õpetatakse pigem faktiteadmisi, siis lavastus rõhutas ajalooliste isikute inimlikumat poolt, näidates, mis neid teatud tegudele ajendas. Nii et võib öelda, et kindlasti oli teatrikülastus pigem positiivne, eriti tulevastele ajalooeksami tegijatele.
Rohkem informatsiooni etenduse kohta leiab SIIT

No comments: