VAATAMISED

Tuesday, April 28, 2015

Multimeedialaagri rõõmud

Nagu iga kevadine multimeedialaager, algas ka 10.-12. aprillil Türi Ühisgümnaasiumis peetu suure eksimisega ja raskete kottide tassimisega rongijaamast Türi koolimajja. Aga siiski jõuti edukalt ja valutavate selgadega kohale.

Seekord oli laagris neli valdkonda, kuhu sai ennast kirja panna: raadio, blogimine, tele ja mängufilm. Kuna blogisse olid valitud kõik uued inimesed, siis paljud sinna ei saanud, vaid paigutati eksperimendi alusel teistesse rühmadesse. Mind, kes seal laagris käis, paigutati raadiosse. Ilmselgelt said kõik väga-väga hästi hakkama.

Oli vaid laupäev ja öö vastu pühapäeva, et teha saateid ja blogisid, kuid kõik sai tehtud, kuigi enamik osalejatest ei saanud laupäeva öösel magada. Ennegi on öeldud, et kui minna meedialaagrisse, siis magada seal ei saa.

Mina olin raadiorühmas ’’Türi lahti’’ (nimi põhineb Raadio2 saatel ’’Silmad lahti’’). Mul oli kolm suurepärast juhendajat, kellel on raadio alal kogemusi. Nad said mulle väga kalliks nende kolme päevaga. Koos 13-liikmelise raadiotiimiga tegime 10-minutilise raadiosaate. Seda saab kuulata siit:.
Laagri teisel päeval käis kohal kaks kuulsat külalist: Eeva Esse ja Olaf Suuder. Nad mõlemad rääkisid umbes tunnijagu enda tööst ja elust. Eeva Esse omab ühte omanimelist Raadio 2 saadet ning ta on ETV-s „Aktuaalse kaamera” majandusuudiste toimetaja. Olaf Suuder on Kanal 2 „Reporteri” üks saatejuhtidest, kuid ta on varem töötanud ka raadios.

Laager lõppes traditsiooniliselt: tehtud saated vaadati ja kuulati ära. Jagati laiali eriauhinnad ning jäätist.


Järgmine laager toimub sügisel, arvatavasti novembrikuus. Kui keegi tunneb huvi meedia vastu ning tulevikus plaanib meediat õppima minna ja sellega tegeleda, soovitan soojalt meedialaagrisse minna. Sealt saab palju uusi kogemusi ja ka palju uusi sõpru.

No comments: