VAATAMISED

Wednesday, November 12, 2014

Filmihuvilised kinno!

Reedel alustab tänavu juba 14. korda toimuv Just Film. Festivali saab külastada 14.-23. novembrini Coca-Cola Plazas, Solaris Kinos ja Viimsi Kinos.
(JanarE)
Seoses sellega on juba tavaks saanud, et koolides käiakse lühitutvustust tegemas. Meie küsisime tutvustuse läbiviijalt omalt poolt lisaks ka paar küsimust: 

Mille järgi otsustatakse, mis filme näidata?
Kõigepealt vaadatakse otsast lõpuni läbi sadu erinevaid filme. Kuna linateoseid, mille seast valida, on nii palju, siis peab neid päevas vaatama umbes kümne ringis.
Taolist asja ei tee keegi üksi, vaid vastavad inimesed jaotatakse gruppidesse ning rühmad saavad eraldi ülesanded. 
Peale kõikide filmide vaatamist arutletakse ning langetatakse otsus parimate kasuks.

Kas laste- ja noortefilmides on ka mingi läbiv joon?
Otseselt mitte, aga ma olen tähele pannud, et tänavu on rohkelt filme just suureks saamise ja eneseleidmise teemadel. Sellele tundub olevat palju rõhku pandud. 

Milline ekraaniteos on Teie jaoks sel aastal kõige silmapaistvam?
Tegelikult on mul neid hoopis kaks. Esimene nendest on film pealkirjaga „Mida me pimeduses teeme." See on ülimalt haarav lugu vampiiridest ning libahuntidest.
Lisaks meeldib mulle väga film „X+Y“mis räägib autistlikust poisist, kes näeb maailma läbi matemaatiliste valemite. Paraku avastab noormees, et kõiki asju elus ei saagi ainult tehetega väljendada, näiteks armastust. Film on väga sügavamõtteline ning üldsegi mitte pealiskaudne.
Soovitan kindlasti mõlemat filmi vaatama minna!
Intervjuu Just Filmi vabatahtlikuga
(JanarE)
Eelnevalt mainitud ja paljude teiste filmide treilereid saab vaadata Just Filmi kodulehel.

No comments: