VAATAMISED

Wednesday, November 12, 2014

Isadepäev, kus juhtus nii mõndagi

Isadepäev on püha, millega tuletatakse meelde, et ka meeste õlgadel on raske, kuid hindamatu koorem – laste kasvatamine. See on päev, mil avaldatakse tänu. 

Traditsiooniliselt peetakse Eestis isadepäeva novembrikuu teisel pühapäeval. Lillekülas nihkus see südamlik päev küll paar päeva järgmisesse nädalasse, kuid olge mureta – kõik see mees tuli kohale, ning kogu aula oli nooremaid ja vanemaid taate täis.
Nimelt oli 12. novembril meie kooli aktusesaal peaaegu täielikult rõõmsate perede poolt hõivatud – vaid mõni üksik koht jäi vabaks. Oli ju käes aeg kuulata ja vaadata, milliseid laule ja etteasteid Lilleküla lapsukesed esitama hakkavad.

Pettumuseks polnud põhjust, sest kavas oli ohtralt esinemisnumbreid: alates graatsilisest iluvõimlemise vabakavast kuni arbuusi- ja kummikuteteemaliste lauludeni välja – viimselgi isal oli põhjust oma võsukese üle uhkust tunda. Kõik mudilased olid oma esinemisega vaeva näinud ja sõnad-noodid selgeks õppinud.

Eriti isaliku noodi lisas õhtule poole kontserdi pealt algav ehitustegevus – puurimine. Siiski tuldi selle olukorraga toime ning kontsert võis jätkuda. Mis siis, et nii mõnigi lapsevanem allesjäänud aja muiates veetis.
Plokkflöödiansambel
(MartinK)
(MartinK)
Väikeste iluvõimlejate etteaste
(MartinK)
Publikut jagus saali küllaga
(MartinK)

Täies mahus isadepäeva pildigaleriid näeb A2 meediatiimi fotkis.

No comments: