VAATAMISED

Thursday, November 13, 2014

Nädal trollide seltsis

Sellel esmaspäeval algas 18. korda toimuv Põhjamaade raamatukogunädal, mille jaoks pühendati ka meie koolis 5. klassidele tunnike tänasest hommikupoolikust. Tänavu on raamatukogunädala teemaks "Trollid Põhjalas". 

Põhjamaade raamatukogunädala eesmärk on tutvustada Põhjamaade kirjandust ning edendada lugemist ja jutuvestmise tava. Kaasa löövad paljud koolid, raamatukogud ja seltsimajad erinevatest Põhja- ja Baltimaadest.

Samuti olid ka meie kooli mõned õpilased ette valmistanud 3-osalise tutvustuse raamatukogunädala raames. Esimeseks osaks oli helilooja Edvard Griegi muuskapala "Mäekuninga koopas". See pani nii mõnelgi kuulajal jala tatsuma. Teiseks osaks oli esitlus trollide mütoloogiast 10. klassi kahe õpilase - Anette ja Mairiti poolt. Seejärel lugesid jällegi 10. klassi kaks õpilast - Kadri ja Joonas - ette katkendi nimega ''Tuletorn'' raamatust "Muumipapa ja meri". Vahepeale küsisid nad õpilaste käest sõnade tähendust. Lugemise vahele hõigati kiirelt õigeid vastuseid. Kolmandaks osaks oli ühe 5. klassi poolt lühike üllatusnäidend trollide elust, millele olid nad lisanud natuke tänapäevast vürtsi. Etendus pakkus vaatajatele palju nalja ja lõppes suure aplausiga.Kõige rohkem meeldis lastele esitlus trollide mütoloogiast ja näidend trollide elust. 
Esitlus trollide mütoloogiast Anette ja Mairiti poolt
(JanarE)
Katkendi lugemine raamatust "Muumipapa ja meri"
(JanarE)
Näidend 5. klassi poolt trollide elust
(JanarE)

No comments: