VAATAMISED

Wednesday, November 19, 2014

Politseimuuseum külastas kooli

Eesti Politseimuuseumi tööd tutvustav voldik
(JanarE)
Politseil on oma muuseum? Just nii! Nooruke Eesti Politseimuuseum avas oma uksed 2013. aasta alguses, aktiivset muuseumielamust pakutakse Rakveres. Algteadmisi koguda või juba olemas olevaid teadmisi täiendada saab erinevate programmide läbi nii lasteaialaps kui abiturient, kuid ka emadel-isadel ja tädidel-onudel on võimalik midagi uut kõrva taha panna. 

Holmesiks ja Watsoniks (A.C. Doyle'i tegelaskujud - toim) kehastusid 3. ja 4. klasside õpilased, kes said lähema ülevaate politseiniku tööst ja Politseimuuseumi tegemistest. Lapsed jagunesid gruppidesse, neid juhendasid muuseumitöötajad.

Tutvuti alko- ja narkojoovet imiteerivate prillidega ning kogeti personaalselt, mida tunneb purjus või narkojoobes inimene kõndides- põrandale oli tõmmatud teibijupp, mida mööda pidid kõndima tähiseni. Võite arvata, millist trajektoori pidi tegelikult liiguti. 
(WilliamS)
Naljaviluks proovis prille ka huvijuht Marje Nurk, keda oli tulnud juhendama Anu Luure.
(JanarE)
Igaüks sai läbi viia ka oma sõrmejäljekaardi tegemise protseduuri ning jälgi omavahel võrrelda. Uuriti kriminalistika kohvri sisu ja mängiti ka ise kriminaliste.
(JanarE)
(JanarE)
Kõige kaasahaaravam oli vahest politsei kaitsevarustuse katsetamine ja mässu mahasurumise imiteerimine - igaüks sai proovida turvakiivrit ja kaitsekilpi ning need, kes parasjagu politseinikku ei mänginud, olid pahalased ja korraldasid pealetungi. "Relvadeks" olid tühjad veepudelid.
(WilliamS)
Ühiselt koostati fotorobot - kõige tuntum oli lastele muidugi meie direktori nägu. Siinkohal jääb aga igaühe enda otsustada, kui sarnane on tulemus tegelikkusele.
Laste nägemus kooli direktorist
(JanarE)
Lisaks tutvustati ka kiirusemõõtja tööd, käeraudade kasutamist, nuia, erinevaid nukke, relva, walkie-talkie't (raadiosaatjad - toim) ja alkotestrit.
(JanarE)
Üritus pakkus palju lusti nii poistele kui tüdrukutele. Osavõtt oli väga aktiivne, millest tulenevalt oli aulas ka eriti kisarohke. Laste nägude järgi võib ürituse igati kordaläinuks lugeda.

Kogu galeriiga saab tutvuda SIIN.

No comments: