VAATAMISED

Wednesday, December 10, 2014

Meeleolukas jõululaat

Juba hommikul on tunda nooremate õpilaste seas elevust. Algklassilapsed kõnnivad trepist üles, käes korvid ja karbid täis magusaid ja soolaseid toite. Nad räägivad omavahel entusiastlikult teisel vahetunnil toimuvast üritusest – jõululaadast.
Esimesel vahetunnil lähen kaema, kas laadamelu on juba pihta hakanud, kuid lapsed alles sätivad paika oma lette ning nendele oma parimaid kaupu. Õhus on tunda nii rõõmu kui ka ootusärevust.
Teisel vahetunnil suundun taaskord esimesele korrusele, sest lõpuks ometi hakkab pihta müümine. Juba eemalt märkan, et terve koridor on täis nii suuri kui ka väikseid ostlejaid, nende seas ka õpetajaid. Kannatlikult ja ka kannatamatult ootavad kõik järjekordades, et midagi maiustamiseks osta. Üle kogu “laadaplatsi” levib magus lõhn, mis ajab suu vett jooksma. Trügin lähemale, et ka ise väljapandut lähemalt uurida. Müügil on kõike - alates magusatest vahvlitest ja lõpetades ilusate jõuluteemaliste kaartidega.

 
(Foto: MariM)
 Väikeste rõõmsast meeleolust hoolimata märkan, et nii mõnegi õpilase jaoks on probleemiks ühest koridori otsast teise jõudmine. Tavapärasest rohkem aega nõudev ettevõtmine põhjustab ka kurjustavaid sõnu. Teisi laadalisi see siiski ei morjenda ning laadal kauplemine jätkub endise entusiasmiga. 
 
(Foto: MariM)
Pöördun jõululaadale tagasi ka kolmandal vahetunnil. Märkan, et letid on tühjemaks jäänud.
Siiski õnnestub mul veel osta kõigest 50 sendi eest ühelt letilt viimane vahvel. Maitseb imehästi!
(Foto: MariM)
Väikesed müüjad aga ei lase ennast lagedamaks muutuvatest lettidest heidutada ning müüvad rõõmsalt oma kaupa edasi.
Neljandaks vahetunniks on paljud lauad tühjad ning õpilased väga rõõmsate nägudega - laat on olnud edukas.
(Foto: MariM)

No comments: