VAATAMISED

Wednesday, December 10, 2014

Riigikogu esimees Eiki Nestori pidas 12. klassidele loenguKolmapäeval, 10. detsembril külastas meie kooli riigikogu esimees Eiki Nestor, kes tuli rääkima 12. klassidele riigikogust ja selle tööst.

Eiki Nestor on riigikogu esimees alates selle aasta märtsist, kui Andrus Ansipi vahetas peaministrina välja Taavi Rõivas ja  Reformierakonna koalitsioonipartneriks said sotsiaaldemokraadid. 
                                                                          (Foto: MariM)
Eiki Nestor alustas oma loengut sellest, kuidas riigikogu üles on ehitatud ja kuidas valitakse riigikogusse liikmeid. Riigikogus on esindatud neli erakonda, kõneleja arvates võiks see arv olla suurem. Näiteks võiks tema arvates olla  riigikogus esindatud roheline maailmavaade. Valijaid on Eestis Eiki Nestori sõnul kahte liiki: need, kes vaatavad poliitilisi saateid ja on asjast huvitatud, ning need, kes valivad inimesi emotsionaalselt, selle järgi, kes meeldib rohkem inimesena. 


Ta mainis ka seda, et Eestis on siiamaani kommuniste, kuid enamik tulihingelisi kommuniste on juba liiga vanaks jäänud, et kuidagi mõjutada meie demokraatliku riigi maailmavaadet.
                                                                  (Foto: MariM)
Oma esinemise lõpus lubas Eiki Nestor õpilastel küsimusi esitada.  Küsiti näiteks seda, kuidas luua oma erakonda ja kuidas sellega välja tulla.

No comments: