VAATAMISED

Wednesday, March 11, 2015

Aulas lendasid kurikad ja põrkasid pallid

Samal ajal, kui ülejäänud koolipere innukalt kõiksugu tarkusi pealuusse raius, toimus 11. märtsil aulas midagi hoopis teistsugust – iga-aastane võimlemispidu.

Ürituse korraldajaks oli kehalise kasvatuse õpetaja Helme Pärn, kelle sõnul on taoline iluvõimlemiskavade tutvustamine meie koolis traditsiooniks kujunenud. Ta lisas veel, et sedalaadi ettevõtmine on toimunud juba 10-15 aastat, nii kaua, et täpset aastaarvu enam ei mäletagi. Kui kaua üritust veel sarnasel kujul korraldatakse, seda õp Pärn täpselt öelda ei osanud: Ilmselt kavatseme sellega jätkata uuel kujul.“

Iluvõimlemispidu algas esimesel tunnil ja kestis kokku viis koolitundi, kusjuures programm oli üldjoones sama, koosseis erines ainult publiku poolest – pealtvaatajateks olid erinevatel aegadel 1.-4. klassi õpilased ning nendega kaasa tulnud algklasside õpetajad.
(MartinK)
Võimlemis- ja tantsukavades olid esindatud kõik iluvõimlemisvahendid: pall, rõngas, kurikad ning lint. Plaanis oli ka hüppenöörikava, kuid kahjuks jäi esineja haigeks. Selle probleemi lahendas aga hoopis üllatusesineja õp Janeli Lõoväli, kellel lisaks pedagoogilistele oskustele, tuleb välja, on ka varjatud talente – nimelt esines algklasside õpetaja rõngakavaga ning tema repertuaari kuulus ka täispuhumata õhupall ning suured punased südamekujulised vilkuvate tulukestega prillid. Olgu öeldud, et publik oli sügavalt vaimustuses.
Peale õpetaja oli esinejaid kokku seitse: Elisabeti vabakava, 3.b tüdrukute liblikatetants, 1.b poiste kava naljapüramiidid, 6.c tüdrukute tantsukava, balletikava ning Marise kombineeritud  kurika-, palli- ja lindikava. 
6.c tantsukava
(MartinK)
Iluvõimlemiskava lindi, kurikate ja palliga
(MartinK)
Väike baleriinihakatis
(MartinK)
Kõik esinejad olid kõvasti vaeva näinud ning kavad tulid suurepäraselt välja.

Põnevat fotogaleriid 1. klasside võimlemispäevast näed SIIT, 4. klasside võimlemispäeva pildid on nähtavad SIIN.

No comments: