VAATAMISED

Thursday, March 12, 2015

TTÜ väitlusklubi väitles puudumisvabaduse teemal

 Kas sina tead, mis on väitlemine? Tallinna Tehnikagümnaasiumi 12. klassi õpilane Erik võrdles väitlust vaidluse ja poksi seguga. Kui vaidluses on kõik lubatud ja loevad head argumendid, siis poks omalt poolt lisab juurde reeglid, kuidas vastast võita, ja seda väitlemine endast kujutabki - tugevama argumendi nimel kindla reglemendi alusel peetud võistlust.

Täna külastasid meie kooli TTÜ väitlusklubi tegusad liikmed, kes andsid 5.c klassile ja 10. klassidele põgusa ülevaate, mida väitlemine endast õige kujutab. Säärane mõte kutsuda väitlejad loengut andma tekkis õpetaja Irene Artmal, kui ta oma avaliku esinemise grupiga TTÜ-s väitlusklubil külas käis.
Väitlemine nägi ette kaheks 2-liikmeliseks grupiks jagunemist, ühed poolt ja teised vastu teemale "Kas valitsus peaks toetama puudumisvabadust?". Ühe väitleja kõne pikkuseks oli kuus minutit (kuue minuti ületamisel ei öelnud keegi "Stopp", vaid lasti jutt lõpuni rääkida - nii rääkis näiteks Erik 7,5 minutit).

Teema pooltargumendiks esitati näiteks fakt, et baasharidus tuleb gümnaasiumisse läinul omandada igal juhul, pole vahet, kas tehes seda 5 päeva nädalas koolipinki nühkides või sama headele tulemustele kodus õppides, andes võimaluse tegeleda rohkem meelepäraste aladega. Muidugi rakenduks puudumisvabadus vaid neile, kes on head õpilased - siinkohal on jällegi suhteline, kes on siis HEA õpilane. Kas see, kes õpib koolis viitele, või ka see, kes esindab kooli pea igal alal ja õpib neljadele?


Kuna nii õpetaja Irene Artma kui ka õppealajuhataja Anu Luure on huvitatud väitluse kooli toomisest, räägiti kohe ka väitlust tutvustanutega, kas mõni neist oleks ehk nõus aeg-ajalt külas käima.
(JanarE)
(JanarE)

No comments: