VAATAMISED

Monday, March 23, 2015

Kruvikeeraja pälvis Saaremaal mitmeid auhindu

Poolteist nädalat tagasi, 14. märtsi varahommikul, suundus Lilleküla Gümnaasiumi teatrigrupp Kruvikeeraja Saaremaale, et esineda oma etendusega "Võta must tuletis" Saaremaa miniteatripäevadel. Üritus toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis juba 15. korda.

Edukalt ja õnnelikult tõid näitlejad Saaremaalt tagasi auhindu. Žürii pärjas truppi eripreemiaga "Matemaatilise isukuse tõstmine teatrikunsti vahenditega". Lisaks valisid Kruvikeeraja oma lemmikuks teiste truppide juhendajad ning SÜG Kreisis ja Viimsi KOKK.

Samuti tegime intervjuu ühe Kruvikeeraja liikmega - Joosep Roosaarega.

Kust tekkis mõte Kruvikeerajasse minna?
Joosep: Kui 10. klassi tulin, tehti meile selle teatrigrupi kohta tutvustus ja kutsuti kõik huvitundjad proove vaatama. Kuna tundsingi huvi, siis läksin proove vaatama ning kuna see hakkas mulle meeldima, siis sinna ka läksin.

Kui palju hetkel liikmeid Kruvikeerajas on?
Joosep: 12 või 13.

Kui tihti teil proovid toimuvad?
Joosep: Kaks korda nädalas. Kaks aastat tagasi oli näiteks ainult kord nädalas.

Kuidas näevad välja teie proovid?
Joosep: Tavaliselt alustame proovi mingisuguse soojendusmänguga. Esimesel aastal olid meil näiteks improvisatsioonimängud. Samuti oleneb kõik sellest, kas meil on näidend koos või mitte. Kui pole, siis teeme tavaliselt mingisuguseid stseene ja kogume mõtteid uue näidendi jaoks ning alles viimastel nädalatel enne esinemist teeme peaproove ja paneme kõik paika. Korraga on meil siis ainult üks tükk.
Selle tükiga, millega Saaremaal käisime, esinesime varem ka Laulasmaal, kuid siis oli see vaid poolik, nii et Saaremaa jaoks tegime täiendusi.

Aitäh Joosepile intervjuu eest ja Kruvikeerajale hea töö eest.

Üks Kruvikeeraja liikmetest - Joosep Roosaar
(JanarE)

No comments: