VAATAMISED

Friday, March 13, 2015

Vikerraadio e-etteütlust kirjutas TLG-st 24 õpilast

Tänavu juba 8. korda toimunud e-etteütlusel said tulemuse kirja 4225 inimest. Esimene täiesti veatu etteütlus laekus Vikerraadiole peaaegu seitsme minutiga, kusjuures mahtus esikolmik kolme sekundikümnendiku sisse. Sel aastal olid vastajate kategooriad sellised: õpilased, täiskasvanud, filoloogid, emakeeleõpetajad, välismaal elavad eestlased ning muu emakeelega inimesed.

Helifaili saab kuulata siin. Nagu eesti keeles tavaks, oli võimalik kasutada ka mitmeid paralleelvorme.
E-etteütluse teksti õigekiri nägi välja selline:
Täna, emakeelepäevaeelsel reedel, kui muusika-aasta kevadiste dolce'de ja forte'de valjus on MP3-mängijas maha keeratud, kontsentreerun raadiodiktori kristalsele häälele. Võib vaid küsida, kas aasta artistide ja parimate uustulijate hulgas on ka uusi Mozarteid ja Pärte.
"Ah, tahaks juba kuulata Tšaikovski esimest klaverikontserti b-moll," õhkaks apteeker Melchiorgi, võttes vastu nohus olevaid e-residente.
Mis seal ikka, käin hommikuti duši all, võtan aeg-ajalt nuhvli, oma nutika abimehe, ja kasutan sellegagi töötades kogu aeg kauneimat eesti keelt.
10. klassi õpilase hetkel veel valmimisjärgus tekst
(MerilS)
Meie koolist kirjutas e-etteütlust 24 õpilast, kui kiiremad olid lõpetanud umbes 6 minutiga, kulus aeglasematel umbkaudu kaks korda rohkem.
(MartinK)
(MartinK)
Mure murtud ja kirjutamine seljataga
(MerilS)
Samuti on saabunud esmaspäeval toimunud ühe-lause-etteütluse tulemused. Puhtalt kirjutasid 7.-12. klassidele mõeldud etteütluse järgnevad viis inimest:

  1. Kirke Hiob 7.b
  2. Keio Kase 9.c
  3. Mairit Aru 10.r
  4. Pilleriin Albri 10.b
  5. Liisi Rästa 12.h

Palju õnne kõigile!

No comments: